Kręgi betonowe

W ramach szerokiego asortymentu prefabrykatów nasze przedsiębiorstwo oferuje Państwu specjalistyczne kręgi betonowe.

Kręgi betonowe – przykłady zastosowania

Kręgi betonowe to specyficzny rodzaj szerokich tub lub przewodów. Z uwagi na duże zróżnicowanie ich średnic i pozostałych wymiarów, mogą być one wykorzystywane w wielu konstrukcjach. Opisywane prefabrykaty betonowe zapewniają możliwość ich zastosowania w licznych przedsięwzięciach i inwestycjach budowlanych o silnie różnorodnym charakterze. Zazwyczaj jednak kręgi dostępne na zamówienie w naszej firmie wykorzystywane są jako ważny element obiektów budowlanych o charakterze wodno-kanalizacyjnym. Ten rodzaj prefabrykatów najczęściej stosuje się do konstruowania swoistych zbiorników.

Kręgi betonowe są zatem elementem układów infrastruktury, takich jak studnie kanalizacyjne, szamba, studzienki wodomierzowe oraz pozostałe systemy przesyłowe o podobnym przeznaczeniu. Omawiane prefabrykaty wykorzystuje się także w procesie konstruowania instalacji mających za zadanie odprowadzanie wód powierzchniowych i opadowych oraz ścieków. Ponadto prefabrykaty te zastosowanie znajdą w pobliżu infrastruktury komunikacyjnej, a zatem obok jezdni, przy poboczach oraz ścieżkach rowerowych i chodnikach dla pieszych.

Rodzaje kręgów betonowych oferowanych przez naszą firmę i ich specyfika

W swojej ofercie posiadamy kręgi betonowe wytwarzane przy użyciu dwóch procedur technologicznych. Pierwszy typ prefabrykatów powstaje w wyniku procesu produkcyjnego opartego na metodzie ślizgowej poprzez wibrowanie. Produkty fabrykowane przy użyciu tej techniki stosuje się powszechnie jako element przesyłowej infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.

Drugi rodzaj kręgów tworzony jest przy użyciu metody wibroprasowania. W tym przypadku gotowe produkty stosowane są najczęściej do konstruowania całkowicie szczelnych studni, ponieważ poszczególne elementy instalacji mogą być łączone za pomocą specjalistycznych i precyzyjnie wykonanych zamków.

Niezależnie od zróżnicowania poszczególnych typów kręgów betonowych, każdy z nich zostaje wyprodukowany przy użyciu materiałów najwyższej jakości. Prefabrykaty oferowane przez naszą firmę tworzone są z betonu najlepszego gatunku. Dzięki temu możecie być Państwo pewni ich ogromnej wytrzymałości i odporności na działanie czynników zewnętrznych.

Wybierz zaufanego dostawcę betonu!
Czechowice-Dziedzice
+48 888 029 888