Płyty ażurowe

W ofercie naszego przedsiębiorstwa znajdziecie Państwo specjalistyczne betonowe płyty ażurowe.

Gdzie stosuje się betonowe płyty ażurowe?

Obecnie płyty ażurowe mają wiele przykładów zastosowań. Najczęściej są one wykorzystywane do umacniania podłoża tworzącego powierzchnie wszelkiego rodzaju placów, parkingów oraz podjazdów. Niejednokrotnie betonowe płyty ażurowe stosowane są także jako elementy dekoracyjno-użytkowe w kompozycjach ogrodowych. Opisywane prefabrykaty używane są również do wyłożenia powierzchni alejek i dróżek w parkach oraz skwerach. Do licznych zastosowań płyt ażurowych zalicza się także wzmacnianie konstrukcji naturalnych obiektów budowlanych, wśród których wyróżnić można rowy, nasypy oraz skarpy.

Ponadto warto rozważyć wykorzystanie prefabrykatów do stworzenia przydomowych tarasów. Zastosowanie płyt ażurowych umożliwi sprawne odprowadzanie wody z powierzchni dziedzińców i czystość wokół budynków. W ten sposób zapewnią one nie tylko dużą wartość użytkową konstrukcji, ale także nadadzą jej oryginalnego i interesującego wyglądu.

Specyfika betonowych płyt ażurowych

Omawiane prefabrykaty wyróżniają się oryginalnym wyglądem. Ich nietypowa budowa, składająca się z regularnie rozmieszczonych i powtarzających się otworów w powierzchni zapewnia skuteczne nawadnianie gleby oraz ewentualnej roślinności znajdującej się w podłożu. Dodatkowo warto zaznaczyć, że każde puste miejsce w płycie można wypełnić dowolnym materiałem. Może być to zatem trawa, drobne kamienie ozdobne lub żwir. Ponadto istnieje możliwość łączenia płyt ażurowych z innymi materiałami budowlanymi, wśród których wymienić można kolorową kostkę brukową lub podobne elementy konstrukcyjne. Takie rozwiązanie zapewni nieszablonowy wygląd kompozycji.

Klientom, którym zależy na oryginalnym efekcie wizualnym, polecamy prefabrykaty betonowe w różnych barwach, dopasowanych do indywidualnych upodobań oraz wymagań kompozycyjnych. Dodatkowo warto skorzystać z oferty wysoce zróżnicowanych wzorów, zaprojektowanych w oparciu o odmienne kształty i wielkości otworów.

Płyty ażurowe oferowane przez nasze przedsiębiorstwo wykonane zostały z najwyższej jakości betonu. Metoda wibroprasowania wykorzystana do produkcji prefabrykatów zapewnia doskonałą precyzję i atrakcyjną estetykę materiałów. Płyty proponowane przez naszą firmę odznaczają się wysoką trwałością i niepodatnością na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Wybierz zaufanego dostawcę betonu!
Czechowice-Dziedzice
+48 888 029 888