Płyty drogowe

Płyty drogowe to jeden z rodzajów specjalistycznych prefabrykatów betonowych oferowanych przez Zakład Produkcji Betonu J&SW w Czechowicach-Dziedzicach.

Płyty drogowe – zastosowanie

Betonowe płyty drogowe to materiały budowlane wyróżniające się dużą uniwersalnością i wszechstronnością. Do ich najczęstszych zastosowań zalicza się tworzenie podłoża na parkingach oraz wszelkiego rodzaju placach. Oczywistym rozwiązaniem jest także użycie płyt drogowych do budowy alei, bulwarów, chodników i jezdni.

Ulice budowane przy pomocy naszych materiałów mogą być tworzone jako tymczasowe elementy infrastruktury komunikacyjnej. Dodatkowo nic nie stoi na przeszkodzie, aby oferowane przez nas płyty drogowe były budulcem wykorzystywanym do naprawy i tworzenia stałych jezdni.

Omawiane prefabrykaty betonowe stanowią interesującą, a także często bardziej opłacalną alternatywę do znanego i powoli odchodzącego do lamusa asfaltu. Ponadto są one w zdecydowanie większym stopniu praktyczne i łatwiejsze w montażu. Warto dodatkowo podkreślić, że płyty betonowe oferowane przez nasze przedsiębiorstwo mogą być z powodzeniem stosowane zarówno na terenach o stosunkowo normalnej wilgotności podłoża, jak i na obszarach podmokłych.

Produkcja betonowych płyt drogowych

Betonowe płyty drogowe oferowane przez naszą firmę to produkty najwyższej jakości. Do ich wytworzenia wykorzystano materiały wyłącznie najlepszego gatunku. Zastosowanie sprawdzonych substancji budulcowych oraz nowoczesnych metod technologicznych zapewnia dużą wytrzymałość betonowych płyt drogowych. Ponadto warto podkreślić dużą odporność na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne omawianych prefabrykatów.

Betonowe płyty drogowe – zalety

Zastosowanie do produkcji prefabrykatów materiałów najwyższej jakości gwarantuje ich imponującą wytrzymałość na nacisk spowodowany przejazdem wielu ciężkich pojazdów mechanicznych. Dzięki temu mogą być one stosowane na drogach, na których panuje wzmożony ruch uliczny. Wykorzystanie betonowych płyt drogowych oferowanych przez naszą firmę pozwala na znaczne obniżenie kosztów wynikających z ewentualnej konieczności zamknięcia jezdni lub ograniczenia natężenia przejazdów. Dodatkowo zastosowanie gotowych części podłoża gwarantuje istotne przyśpieszenie realizacji inwestycji budowlanej oraz ułatwienie przebiegu prac. Ponadto wysoka trwałość budulca zapewnia pełne bezpieczeństwo obiektów budowlanych stworzonych przy pomocy betonowych płyt drogowych.

Big Block Ikona
Bloki Big Block

Specjalne mury oporowe - najlepsze wyjście w szybkiej budowie boksów

Dowiedz się więcej